poniedziałek, 14 października 2013

Recenzja Białej Perły

Jakiś czas temu od Vitaprodukt , otrzymałam produkt Biała Perła system wybielający 10 dni. Dzisiaj przedstawię wam moją opinie na temat tego systemu wybielającego .

Zacznijmy może od informacji o wybielaniu  (informacje ze strony producenta ) :
Na czym polega domowe wybielanie przy pomocy zestawu Biała Perła SYSTEM WYBIELAJĄCYM 10 DNI

Wybielanie zębów metodą Biała Perła SYSTEM 10 DNI daje możliwość uzyskania stomatologicznej jakości wybielania w warunkach domowych. Dzięki specjalnie przygotowanemu zestawowi zapewniamy użytkownikowi pełną kurację wybielającą zęby – nawet do 5 odcieni. Biała Perła SYSTEM 10 DNI oferuje 3-fazową formułę wybielającą opartą na połączeniu działania enzymatycznego z utleniającym. Metoda Biała Perła SYSTEM 10 DNI gwarantuje wysoką jakość wybielania zębów dzięki zastosowaniu sekwencji trzech żeli oraz unikalnym aplikatorom, które możemy indywidualnie dopasować do naszego uzębienia w warunkach domowych (w gorącej wodzie). Krótki czas kuracji, jedynie 10 minut, 2 razy dziennie. Wybielanie polega na usunięciu zanieczyszczeń organicznych z powierzchni zębów i ze szkliwa, przywracając ich naturalną biel. Pierwsze efekty wybielania są zauważalne już po kilku dniach. Produkt został opracowany przez stomatologów .
Najczęstszą przyczyną jest brak wystarczającej higieny zębów i jamy ustnej. Mycie zębów, płukanie jamy ustnej, używanie nici stomatologicznych do czyszczenia zębów i szczoteczek do czyszczenia szczelin między zębami powinno zagwarantować posiadanie zdrowych zębów. Wydaje się to proste i jasne, jednak niewiele jest osób, które czyszczą zęby i płuczą jamę ustną po każdym posiłku i przynajmniej raz dziennie korzystają z nici. Jeżeli tak robicie, to z pewnością nie macie zastrzeżeń do swojego uzębienia … no prawie. Higiena jamy ustnej pozwala na usuniecie nalotu z zębów. A on osadza się tam przez cały czas, ponieważ jest skutkiem ubocznym spożywania potraw i picia napojów. Dodatkowo w jamie ustnej znajdują się bakterie, które są niezbędne, aby proces trawienia dobrze funkcjonował. Sposób odżywiania, ogólny stan zdrowia i tak zwane czynniki indywidualne powodują, że niektórym osobom łatwiej jest utrzymać białe i zdrowe zęby, a inni mają z tym kłopot. Spożywanie potraw i napojów , zawierających barwniki (kawa, herbata, soki, ciemne owoce i warzywa, itp.) podobnie jak dym papierosowy, powoduje przenikanie mikrocząsteczek w strukturę zębów. Te przebarwienia szkliwa (szczególnie zażółcenie) w połączeniu z nalotem powodują, że to co powinno być białe – białe nie jest. Kolejnym problemem mogą być zęby uszkodzone, albo żółte z powodu przebytej choroby i leczenia.  A więc co trzeba robić, aby usunąć zanieczyszczenia, które powodują że nasze zęby nie są zdrowe i białe? Jakie sposoby leczenia i wybielania możemy zastosować?

Jeżeli pominąć niesatysfakcjonujące metody tradycyjne, oparte na soku z cytryny lub sodzie, mamy do wyboru trzy możliwości:

    wybielanie w gabinecie stomatologicznym
    specjalne systemy wybielania do stosowania w domu np. Biała Perła
    pasty do zębów z efektem wybielającym

Na jakiej zasadzie opiera się działanie 3 żeli zawartych w SYSTEMIE 10 DNI i dlaczego są efektywne?

Żele wybielające są bardzo efektywne, ponieważ powodują rozjaśnienie zębów w oparciu o utlenienie zanieczyszczeń organicznych zawartych na i w szkliwie. Podobnie działają enzymy zawarte w żelach SYSTEMU. To daje wielokierunkowe działania wybielające. SYSTEM 10 DNI oferuje stomatologiczną jakość wybielania porównywalną z wybielaniem żelowym stosowanym w gabinetach stomatologicznych. SYSTEM 10 DNI zasadniczo odróżnia się od past do zębów, które efekt wybielania mają osiągnąć poprzez czynności mechaniczne czyszczenia.  Warto sobie uświadomić, że wybielanie SYSTEMEM 10 DNI jest ingerencją estetyczną i jest bezpieczne dla osób, mających zdrowe dziąsła i wyleczone zęby. Przed wybieleniem, w celu poprawienia efektu, należy zadbać o profesjonalne usunięcie kamienia nazębnego.
Co wyróżnia wybielanie przez SYSTEM 10 DNI BIAŁA PERŁA (dostępne w aptekach)?

Biała Perła SYSTEM zawiera aplikatory (nakładki), które są formowane indywidualnie  na górne i dolne zęby, aby były dokładnym odzwierciedleniem zgryzu każdego użytkownika. Są to nakładki podobne do takich, jakie są stosowane także w gabinetach stomatologicznych. Indywidualne dopasowanie aplikatorów poprawia skuteczność dotarcia żelu do zębów. Okres wybielania przy pomocy preparatu Biała Perła SYSTEM trwa 10-14 dni, a pierwsze efekty wybielania można zaobserwować już po 3-5 dniach.Moja opinia :

Przyznam szczerze że wcześniej nie wierzyłam w te całe wybielanie zębów w domu w kilka minut . Myślałam że wybielać zęby najlepiej tylko i wyłącznie u stomatologa . Jednak bo użyciu Białej Perły zmieniłam zdanie . Uważam że wybielać można w domu jak i w gabinecie stomatologicznym . Po ok 4 dniach systematycznego używania systemu wybielającego , zauważyłam , że moje zęby są odrobinę jaśniejsze niż wcześniej . Natomiast po 12 dniach widać było że moje zęby są jaśniejsze o jakieś 2 odcienie . Nie mam mocno żółtych zębów , ale białe również nie są . Może dlatego zauważyłam jakiś efekt ? . Myślę że zależy to od tego jak mocno mamy żółte zęby . Wydaje mi się że osoby , które mają żółte zęby mogłyby nie zauważyć wielkiego efektu . Chociaż są to tylko i wyłącznie moje przypuszczania . Uważam że jest to świetny sposób na szybkie wybielanie w domu niż chodzenie do stomatologa i wydawanie dużych sum pieniędzy . Wystarczy kilka minut i kilka kroków , żeby za kilka dni móc cieszyć się bielszymi zębami . Znalazłam jednak 2 minusy w całej kuracji . Pierwszy jest taki że , w moim przypadku ciężko mi było trzymać mocno napięte wargi tak , aby nie naszły na zęby kiedy nałożyłam żel aktywujący . Wiadomo że nie da się zrobić wszystkiego od razu i nawet te kilka sekund kiedy musimy trzymać usta by nie dotknęły zębów to po prostu szczęka mi zaczęła drżeć i było ciężko żeby chociaż nie musnąć zębów  . Miałam również problem z nałożeniem aplikatorów . Nałożenie aplikatora sprawiło mi jednak kłopot , ponieważ mam krzywy zgryz i kilka chwil minęło zanim odpowiednio umieściłam aplikator na zębach .   Myślę że kuracja ma swoje plusy jak i minusy . Myślę że kupię jeszcze pastę do zębów białej perły , która wybiela zęby i mam nadzieje że efekt się pogłębi .

Dziękuje firmie Vitaprodukt za otrzymaną kuracje wybielającą do zębów .

6 komentarzy:

 1. miałam Białą Perłę i próbowałam ją stosować dosłownie próbowałam.... po jej aplikacji moje zęby zrobiły nadwrażliwe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dlatego do tej pory nie próbowałam żadnego specyfiku do wybielania. Mam bardzo słabe zęby, do dentysty chodzę non stop, bo psują się zastraszającym tempie. Takie wybielanie by je dobiło:( A szkoda, bo chętnie bym je wybieliła choć o jeden ton.

   Usuń
 2. Miałam, polubiłyśmy się z białą perłą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie miałam, ale boję się, aby moje zęby nie stały się po takim zabiegu wrażliwe :/

  OdpowiedzUsuń
 4. nie mialam i w sumie nie jest mi potrzebna..

  OdpowiedzUsuń
 5. Używam pasty do zębów i jestem zadowolona;)

  OdpowiedzUsuń