czwartek, 23 czerwca 2016

Recenzja książek od wydawnictwa NIKO

Witajcie. Dzisiaj przygotowałam dla was recenzje kilku książek, które otrzymałam od wydawnictwa NIKO.

1.Nowe zadania- piszemy zdania klasa II
Opis:
Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN.
Może być wykorzystywana jako dodatkowy zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie II klasy kształcenia zintegrowanego lub do doskonalenia umiejętności polonistycznych podczas pracy w domu.
Jej celem jest pokazanie, jak należy pisać krótkie wypowiedzi na podany temat, redagować zdania opisujące osoby, zwierzęta, rośliny i przedmioty, pisać krótkie pozdrowienia, życzenia i listy oraz poprawnie je adresować.
Moja Opinia:
Książka przeznaczona jest dla dzieci, które uczęszczają do 2 klasy szkoły podstawowej. Znajdziemy w niej wiele różnorodnych zadań, które wymagają od dziecka skupienia. Zadania są bardzo przyjemne, niektóre są łatwiejsze inne trochę trudniejsze, ale myślę że każdy 8 latek sobie z nimi poradzi jak nie samodzielnie to z drobną pomocą rodzica. 
2. Zwierzyniec zagadki profesora Rozumka
Opis: 
Zwierzyniec Zagadki Pofesora Rozumka to jedna z serii książeczek o Profesorze Rozumku.
Na 32 stronach każdej z publikacji znajdą Państwo szereg łamigłówek dla dzieci w wieku 6-9 lat.
Z naszymi książeczkami dziecko nie będzie się nudzić:
- dzięki łamigłówkom rozwijają się procesy myślowe
- szlaczki pomogą w rozwoju grafomotoryki
- zagadki na spostrzegawczość rozwiną chęć poznawania
- wiedza o świecie podana w ciekawy, przystępny sposób
- dla odprężenia: kolorowanki
Dodatkowo książeczka zawiera gratis – NAKLEJKI.

Moja Opinia: 
W tej książeczce nie znajdziemy typowych zadań, lecz różnego rodzaju zagadki m.in.: znajdź szczegóły,odszukaj powiększone fragmenty rysunku, przenieś obrazek i pokoloruj go. Książeczka również wymaga skupienia od dziecka, ale jest to pokazane w formie zabawy przez naukę, a jak wiemy dzieci najlepiej tak przyswajają wiedzę. Niektóre zagadki wymagają większego zastanowienia niż inne, ale myślę, że dzieci bez problemu sobie z nimi poradzą. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona tą książeczką, znajdziemy w niej sporo łamigłówek i jestem pewna że każde dziecko znajdzie swoją ulubioną łamigłówkę w tej książeczce :)
3. Główka pracuje teścik rozwiązuje
Opis:
Sprawdziany wiedzy i umiejętności szkolnych dla uczniów klas drugich” mają na celu systematyczne badanie opanowanych przez nich umiejętności i przyswojonych wiadomości z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. W ten sposób ukierunkują i przygotują do sprawdzianu na zakończenie pierwszego etapu edukacji szkolnej.
Moja Opinia:
Książki skierowane są dla dzieci, uczęszczających do klas I i II szkoły podstawowej. Znajdziemy w nich testy. Każdy test ma określony czas na wykonanie, oraz określoną liczbę punktów. Zadania są naprawdę przyjemne mimo, że niektóre są trudniejsze. Dzieci z przyjemnością wykonują testy i dodatkowo sprawiają im całkiem niezłą frajdę.  Uważam, że książka bardzo fajna i przydatna, ponieważ możemy poćwiczyć z dzieckiem zadania w domu i przy okazji możemy sprawdzić jak dziecko sobie radzi z zadaniami.
4. Literki cytrynowe- uczą pisania i poprawią mowę
Opis:
Uczy rozpoznawania, nazywania i prawidłowego pisania liter.
Plusem publikacji są dołączone naklejki, które dadzą dzieciom wiele radości i pobudzą procesy myślowe. Każda naklejka jest częścią poszczególnych rysunków zawartych w książeczce.
Moja Opinia: 
Książka ta uczy podstaw takich jak: rozpoznawanie, nazywanie i prawidłowe pisanie literek. Na każdej stronie znajdziemy literki, które dziecko musi poprawić ołówkiem lub długopisem. Dzięki czemu uczy się jak prawidłowo pisać literki, W górnym rogu znajdują się rysunki, które zaczynają się na poprawianą literkę. Uważam, że książeczka jest świetna i z pewnością dzieci poznając literki będą miały świetną zabawę. Dodatkowo w książeczce znajdują się naklejki z literkami, oraz fragmentami obrazków zawartych w książeczce.

5. Tropik matematyczny dla klasy I i II
Opis:
Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN. Może być wykorzystywana jako uzupełniający zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie klasy II kształcenia zintegrowanego, do zajęć dydaktyczno–wyrównawczych lub doskonalenia umiejętności matematycznych podczas pracy w domu.
autorka
Moja Opinia: 
Książeczki mają wiele różnorodnych zadań z zakresu matematyki. Nie są to takie typowe zadania, znajdziemy w nich: różne rysunki, liczenie na czas ,labirynty,poprawianie rysunku po śladzie i wiele wiele innych. Na początku myślałam, że dzieci będą dość oporne do zadań matematycznych, ale o dziwo nawet same domagają się zadań z tych książek. Wszystkie polecenia są zrozumiałe dla dzieci, a wykonywanie zadań jest bardzo przyjemne i dostarcza wiele radości dzieciom.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj: KLIK KLIK

7 komentarzy:

 1. Ciekawe pozycje, na pewno warto z dzieckiem rozwiązywać takie ćwiczenia w domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś mi się przydadzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te książeczki.
  Myślałam o czymś z ich oferty dla młodego, bo ostatnio bardzo lubi bazgrolić !

  OdpowiedzUsuń
 4. Super... gdyby tylko mój synek chciał je robić, to już w ogóle byłabym szczęśliwa ;)

  P.S. Czy mogłabym Cię prosić o poklikanie u mnie w poście? Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książeczki :) mamy ich sporo w szafce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super sprawa! To będzie mój następny zakup.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mamy taki zestaw :) super są te książeczki
  Obserwuję i zapraszam do siebie https://pragausz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń