czwartek, 4 lutego 2016

Pumeksy od pumice- Recenzja

Witajcie. Dzisiaj przygotowałam dla was recenzje pumeksów, które miałam okazje testować dzięki pumice.

Od producenta:
 

Jak to działa ?

PUMEKS służy do usuwania zrogowaciałego naskórka, a także wszelkiego rodzaju trudno usuwalnych zabrudzeń z rąk i stóp.

Jego zastosowanie jest bardzo proste i polega na zwilżeniu powierzchni skóry gdzie PUMEKS będzie aplikowany, oraz pocieranie skóry PUMEKSEM na wybranej powierzchni.

W rezultacie tarcia, PUMEKS jednocześnie usuwa zrogowaciały naskórek jak i bród. Szybkość usuwania naskórka można regulować przez zwiększenie nacisku lub przyspieszenie ruchów.

Podczas procesu pocierania, dzięki właściwej strukturze PUMEKSU, komórki twardej skóry są usuwane przez małe, powoli się wykruszające, kawałeczki pumeksu. Potem wystarczy opłukać skórę i PUMEKS wodą aby je zmyć.

Dzięki temu procesowi nasz PUMEKS zawsze jest kolorowy, nie posiada nieprzyjemnego zapachu powodowanego przez rozkład komórek skóry zalegających w jego porach, a jego powierzchnia oferuje jednakowe właściwości użytkowe.

To jest główną przewagą naszego PUMEKSU nad naturalną skałą wulkaniczną, pumeksem szklanym, kamiennym, czy gipsowym które się mniej wykruszają i w zamian za niewiele wiekszą trwałość oferują o wiele mniejszy komfort higieniczny.
 
Rezultaty:

Po zastosowani PUMEKSU dłonie i stopy będą gładkie, miękkie, delikatne i czyste. Ten efekt może być osiągnięty już po pierwszym użyciu.

Używanie PUMEKSU ogranicza użycie chemicznych detergentów, czyszczących płynów, a przez to przyczyniają się do ochrony Środowiska Naturalnego.

Nasz PUMEKS produkowany jest w różnych formach i kształtach jednak jego właściwości użytkowe są zawsze takie same i utrzymują się na tym samym wysokim poziomie.

Moja opinia:
Do testów otrzymałam kilka pumeksów, nie mają jakiś wielu różnic z pewnością różnią się kształtem, połowa z nich posiada rączkę, druga połowa jej nie posiada, ale każdy z nich spełnia swoją podstawową funkcje mianowicie usuwa zrogowaciały naskórek. Ja osobiście wole pumeksy z rączką ze względu na wygodę, ale te bez rączki równie dobrze się spisują. Mają jeszcze jedną znaczącą różnice niektóre z nich mają większą moc zdzierania, inne trochę słabiej zdzierają, ale nie uważam że to jest jakiś minus. Każdy z nas ma inne potrzeby, jednym wystarczą słabsze, innym silniejsze więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie pumeksy są bardzo lekkie, dopasowują się do skóry i przy tym nie uszkadzają jej ani nie podrażniają. Podsumowując uważam że pumeksy są godne uwagi są bardzo wygodne w użytkowaniu, nie pozostawiają żadnych podrażnień, ani się nie kruszą.

Ps. Czy zauważyliście zmianę w adresie bloga? :).

6 komentarzy:

  1. ja pumeksów rzadko używam bo mam frezarkę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolorowe i trwałe, lubię je :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też wolę takie z rączką, są wygodniejsze :)

    OdpowiedzUsuń