wtorek, 9 lipca 2013

Recenzja poduszki od firmy Nowe Klimaty

Wróciłam już z wakacji więc pora na pierwszą wakacyjną recenzje ;)  . Jakiś czas temu pisałam wam , że nawiązałam nową współprace z firmą Nowe Klimaty . Otrzymałam poduszkę do medytacji z łuskami gryki .
  Kilka słów o poduszce :
Wymiary: wysokość ok. 14 cm, średnica ok. 35 cm, waga ok. 2,40 kg
Tkanina: bawełna z dodatkami
Wypełnienie: łuska gryki
Konstrukcja: poszewka uszyty z ładnej tkaniny w czerwoną kratkę, zapinana na zamek. Dzięki temu możesz ją zdjąć bez problemu i wyprać w pralce. W środku znajduje się wsyp zapinany na rzepa. W ten sposób możesz dosypać lub odsypać łuskę gryki.
Konserwacja i utrzymanie czystości: pokrowiec możesz zdjąć i wyprać w pralce w 40 st. C. Wsyp także można wyprać (jeśli to potrzebne) - wystarczy wysypać łuskę gryki. Samej łuski nie trzeba czyścić. Swoje właściwości zachowuje przez okres ok. 10 lat.
Używanie: te poduszki pozwalają utrzymać wygodną pozycję przy siedzeniu. Można siedzieć ze skrzyżowanymi nogami lub na piętach, po japońsku. Dzięki temu plecy pozostają wyprostowane, co jest bardzo ważne - kręgosłup się nie męczy. Są dosyć szerokie więc łatwo na nich siedzieć.
Poduszki te można z równym powodzeniem używać do zwykłego siedzenia i relaksu. Ze względu na brak ostrych krawędzi i swoją plastyczność z powodzeniem można w nie wyposażyć pokój dziecięcy (dzieci powyżej lat 3).
Informacje zaczerpnięte ze strony noweklimaty.pl


 

 Moja opinia :
Od samego początku poduszeczka przypadła mi do gustu . Jest bardzo wygodna i naprawdę dobrze prezentuje się w mieszkaniu . Myślę że wygodne jest to , że poszewkę można ściągnąć za rozsunięciem zamka i wyprać w pralce . Przyznam szczerze ze nigdy wcześniej nie słyszałam o łuskach gryki dlatego nie mogłam się powstrzymać żeby nie zobaczyć jak wyglądają .

Kilka słów o łuskach gryki : 
Historia materaców i poduszek z łuską gryki jest bardzo stara – ma ponad dwa tysiące lat. Wszystko zaczęło się od uprawy gryki w górskich rejonach Azji, na terenie dzisiejszych Indii i Pakistanu, u podnóża Himalajów.
Stamtąd gryka przywędrowała do Chin, Japonii, Korei i do Azji Środkowej. Jednak na terenach Europy Środkowej i Wschodniej gryka jako roślina jadalna była znana już w czasach neolitu.
Niemal od razu łuskami gryczanymi zaczęto wypełniać jutowe worki, na których było wygodnie siedzieć i spać. Materiał do ich wypełniania był łatwo dostępny. Z czasem zaczęto szyć worki o specjalnych kształtach i określonej wielkości. W ten sposób narodziły się pierwotne poduszki i materace.


Podsumowując, poduszki wypełnione łuską gryki mają właściwości:
- antyalergiczne
- przeciwbólowe
- rozluźniające mięśnie
- rehabilitacyjne
- chłonące wilgoć (antypotowe)
- neutralizujące szkodliwe promieniowanie.

(Informacje zostały zaczerpnięte z internetu ! )

Dziękuje firmie Nowe Klimaty za otrzymaną poduszkę do testów ; ) .

2 komentarze: