środa, 26 marca 2014

Citrosept Dental - Recenzja

Witajcie . Dzisiaj przygotowałam dla was recenzję odświeżającego żelu do jamy ustnej Citrosept Dental ;) .

O produkcie :
Citrosept Dental – odświeżający i łagodzący żel, pozwala zadbać o pełniejszą higienę jamy ustnej i poczucie komfortu. Pomaga zapobiegać uczuciu dyskomfortu u osób użytkujących protezy stomatologiczne i aparaty ortodontyczne.
W jamie ustnej mogą się namnażać bakterie i grzyby. Może to powodować dyskomfort, uczucie pieczenia, palenia i nieświeży oddech.
Citrosept Dental łagodzi podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu z ust. Pomaga utrzymać fizjologiczną florę jamy ustnej. Citrosept Dental ogranicza namnażanie drobnoustrojów, w szczególności bakterii i grzybów.
Zalecany jest do stosowania u osób z utrudnioną higieną jamy ustnej, w celu uniknięcia zmian wywołanych przez grzyby i bakterie, zwłaszcza u użytkowników protez stomatologicznych i aparatów ortodontycznych.
Dzięki specjalnej adhezyjnej formule, żel przywiera do błon śluzowych jamy ustnej i utrzymuje się na nich nawet kilka godzin, zapewniając długotrwałe uczucie komfortu i higieny.
 
Moja opinia :
Żel  zamknięty jest w wyciskanej tubce . Ma bezbarwny kolor , oraz lepką  , żelową konsystencje . Ja nie mam ani aparatu na zęby ani protezy więc żelu używałam tylko dla odświeżenia oddechu . Po pierwszym użyciu ciężko było mi się przyzwyczaić do dość specyficznego smaku , jednak po kilku użyciach się do niego przyzwyczaiłam i nie przeszkadzał mi ten smak . Po zaaplikowaniu żelu na dziąsła czuć lekkie mrowienie , jednak nie jest ono jakieś straszne i da się je znieść . Efekt odświeżenia utrzymuje się na dość długi czas . Myślę , że jedyne do czego mogę się przyczepić to opakowanie . Niestety żel z tubki źle  się aplikuje na dziąsła . Musiałam najpierw żel aplikować na palec , a potem na dziąsła . Myślę , że jest to dość mało higieniczne i do tego trochę uciążliwe . Gdyby końcówka była inna , może dłuższa , żel można by było od razu aplikować na dziąsła . To tyle jeśli chodzi o minusy . Podsumowując : żel bardzo dobry , polecam osobą , które borykają się z nieświeżym oddechem i nie tylko ; ) .

Dziękuje firmie CINTAMANI za otrzymany produkt do testów ; ) .  A wy mieliście okazję testować ten żel?. Jaką macie o nim opinie ? ; ). Czekam na wasze komentarze ! ; )

3 komentarze:

  1. Testowała moja znajoma i była z niego zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy blog. :)
    Zapraszam do siebie :3 http://wiwikaaa.blogspot.com/ ♥

    OdpowiedzUsuń